Вторник, 14 Мая 2024, 08:48

LIFE*TIME*HARMONY

Наш опрос
Оцените мой сайт
1. Отлично
2. Хорошо
3. Неплохо
4. Плохо
Всего ответов: 126
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Главная » Статьи » Психология личных отношений » Эмоции и чувства

Емоційні маніпулятори - хто вони?

Емоційні маніпулятори чудово мімікрують під звичайних людей: їх чимало серед наших знайомих, друзів і навіть найближчих родичів. Але якщо одні вдаються до маніпулювання лише зрідка і часто неусвідомлено, то інші освоїли цілу науку маніпулювання і вміло домагаються від оточуючих тих дій, в яких самі зацікавлені.

1. ВИ ПОСТІЙНО ВІДЧУВАЄТЕ ЯКУСЬ ПРОВИНУ ЗА СОБОЮ.

Повноцінними відносини можуть бути тільки тоді, коли партнери, друзі або колеги спілкуються на рівних. Найважливішим сенсом будь-яких близьких відносин якраз і є відчуття довіри, взаємоповаги, особистісного розвитку і підтримки одне одного. Однак якщо після спілкування з людиною ви регулярно відчуваєте почуття провини, немає сумнівів: ви маєте справу з маніпулятором, який використовує вас у своїх цілях. «Мистецтво» нав’язувати оточуючим впевненість у тому, що вони у чомусь винні або щось повинні, деякі люди засвоюють ще в ранньому дитинстві. Причому приводом для того, щоб змусити вас відчувати провину, може служити як ваші дії, так і їх відсутність. Ви не звернулися до знайомого-маніпулятора зі словами втіхи, коли він демонстративно-фіктивно «страждав» (тобто ви не «повелися» на його маніпуляцію), - він дає вам зрозуміти, що ви жорстокосерда людина. Навпроти ж, коли ви спробували його втішити - він неодмінно підкреслить, що ви вибрали для цього не ті слова, не той час, не ту інтонацію… І ви кожного разу знову і знову опиняєтеся «винуватою» стороною. Для своїх маніпуляцій енергетичні вампіри використовують будь яку ситуацію: спілкуючись з маніпулятором, ви не зможете вести себе так, щоб не підставлятися під удар.

2. ВАМ НАВ’ЯЗУЮТЬ ДОПОМОГУ

Емоційні маніпулятори часто прикидаються «співчутливими співрозмовниками», завжди готовими вас вислухати, або ж «друзями», які бажають вам «допомогти». Ще б пак! адже довірливо розкриваючись перед такою людиною, ви самі показуєте свої вразливі місця. Надалі ця інформація йому знадобиться для маніпуляцій або для нанесення гострих і болючих ударів у ваші слабкі місця. Дуже часто співчутливість виступає лише приводом до того, щоб навантажити вас важливими для нього завданнями: вислухавши ваш коротенький вигук з приводу тієї чи іншої невдачі, маніпулятор тут же починає сеанс півгодинних скарг на його власне життя; надавши послугу, що не забрала в нього ні часу, ні сил, він тут же вимагає від вас дійсно серйозної допомоги - і якщо ви відмовляєтеся, переходить до пункту 1, даючи зрозуміти, що ви - ненадійний, безсердечний друг.

3. ВИ НЕ МОЖЕТЕ НІ ПРО ЩО ДОМОВИТИСЯ

Маніпулятори весь час змінюють правила гри: адже будь який твердо дотримуваний договір - це крок до рівності і чесності, а вони цього допустити ніяк не можуть. Ось чому улюблена тактика маніпуляторів - міняти правила, щодо яких ви, здавалося б, дійшли згоди. При чому такі люди обов’язково зроблять вигляд, що ні про що подібне вони з вами і не домовлялися. Крім того, вони - справжні експерти в тому, щоб бачити світ тільки зі своєї точки зору, підлаштовуючи під свою картинку реальності будь-які події. Вони можуть образити вас в діалозі - і стверджувати, що це ви образили їх першими; здійснити мерзенний вчинок, який ранить вас, - і стверджувати, що це ви їх спровокували на такі дії. Емоційний маніпулятор не поважає вас - а значить, готовий на будь-яку брехню, щоб довести, що він правий.

4. ЗА ВАШОЮ СПИНОЮ ВЕДЕТЬСЯ НЕЧЕСНА І НЕЗРОЗУМІЛА ГРА

Ті, хто намагається вами керувати, змушені приховувати більшу частину своїх маніпуляторських технік від ваших очей. Ось чому емоційні маніпулятори так люблять залучати у свою гру інших людей: наприклад, переказувати вам різкі висловлювання інших, які вони насправді не говорили, або, навпаки, розпускати за вашою спиною чутки про вас.

5. ВАС ПРИМУШУЮТЬ ЖИТИ ЧУЖИМИ ЕМОЦІЯМИ

Емоційні маніпулятори зазвичай зациклені на собі: якщо їм погано - то всі навколо повинні ридати, якщо вони мають успіх - оточуючі повинні стрибати від щастя разом з ними. Змусити інших відтворювати їх власні емоції – це важливий «пунктик» їхнього комфорту: вони звикли сприймати інших людей як «фон», або як середовище для самоствердження. Зрозуміло, є дійсно серйозні ситуації, коли потрібно вести себе у відповідності до емоційного стану інших, бо цього від нас вимагає елементарна ввічливість (наприклад, ви не можете весело сміятись та розповідати анекдоти під час поховання, коли вас оточують люди у жалобі). Але це нестандартні ситуації. А не щоденне буття.  Якщо ж доводиться постійно жити у відповідності до чужого настрою, це – тривожний симптом.

6. ВИ МАЄТЕ «НЕГАТИВНИЙ ЕМОЦІЙНИЙ БАЛАНС» У СПІЛКУВАННІ

У міжнародній торгівлі «негативним балансом» називається ситуація, коли держава більше купує в інших країн, ніж продає своє. При нерівноправному спілкуванні з людиною «сальдо» емоційного балансу завжди буде не на вашу користь: будь-яка спільна діяльність буде вести до чужого виграшу і до вашого програшу - зовсім як у казці про вершки і корінці. Це вірна ознака, що спілкування з такою людиною не приносить вам головного - відчуття, що при таких стосунках виграють обидва. А значить, це спілкування вичерпало себе, і його треба припинити.

_________________________________________

Эмоциональные манипуляторы превосходно мимикрируют под обычных людей: их немало среди наших знакомых, друзей и даже ближайших родственников. Но если одни прибегают к манипулированию лишь изредка и часто неосознанно, то другие освоили целую науку манипулирования и умело добиваются от окружающих тех действий, в которых заинтересованы.

1. ВЫ ИСПЫТЫВАЕТЕ ПОСТОЯННОЕ ЧУВСТВО ВИНЫ

Полноценными отношения могут быть только тогда, когда партнеры, друзья или коллеги общаются на равных. Один из важнейших смыслов любых отношений как раз и заключается в том, чтобы внушать друг другу уверенность, поддерживать, помогать в сложной ситуации. Однако если после общения с человеком вы регулярно испытываете чувство вины, нет сомнений: вы имеете дело с манипулятором, который использует вас в своих целях. Искусство внушать окружающим уверенность в том, что они виноваты или что-то должны, некоторые люди осваивают еще в раннем детстве. Примечательно, что поводом для того, чтобы заставить вас чувствовать вину, может служить как ваше действие, так и его отсутствие. Вы не обратились к знакомому-манипулятору со словами утешения, когда он демонстративно страдал, – он дает вам понять, что вы жестокосердны. Вы попытались его утешить – он подчеркивает, что вы выбрали для этого не те слова, и вы снова оказываетесь виноватой стороной. В качестве средства манипуляции годится все – общаясь с манипулятором, вы не сможете вести себя так, чтобы не подставляться под удар.

2. ВАМ НАВЯЗЫВАЮТ ПОМОЩЬ

Эмоциональные манипуляторы часто принимают вид участливых собеседников, всегда готовых вас выслушать, и друзей, желающих помочь. Еще бы – ведь раскрываясь перед таким человеком, вы показываете свои уязвимые места. В дальнейшем эта информация ему пригодится. Очень часто участливость выступает лишь поводом к тому, чтобы нагрузить вас важными для него заданиями: выслушав ваше восклицание по поводу той или иной неудачи, манипулятор тут же открывает сеанс получасовых жалоб на его собственную жизнь; оказав услугу, которая не отняла у него ни времени, ни сил, он тут же требует от вас действительно серьезной помощи – и если вы отказываетесь, переходит к пункту 1, давая понять, что вы – ненадежный, бессердечный товарищ.

3. ВЫ НЕ МОЖЕТЕ НИ О ЧЕМ ДОГОВОРИТЬСЯ

Манипуляторы все время меняют правила игры: ведь любой твердо соблюдаемый договор – это шаг к равенству и честности, а они этого допустить никак не могут. Вот почему излюбленная тактика манипуляторов – переигрывать правила, относительно которых вы, казалось бы, пришли к согласию, делать вид, что ни о чем подобном они с вами не договаривались. Кроме того, они – настоящие эксперты в том, чтобы видеть мир только со своей точки зрения, подстраивая под свою картинку реальности любые события. Они могут оскорбить вас в диалоге – и утверждать, что это вы оскорбили их первыми; совершить гнусный поступок, который ранит вас, – и утверждать, что это вы их спровоцировали. Эмоциональный манипулятор не уважает вас – а значит, готов на любую ложь, чтобы доказать, что он прав.

4. ЗА ВАШЕЙ СПИНОЙ ПРОИСХОДИТ НЕПОНЯТНАЯ ИГРА

Те, кто пытается вами управлять, вынуждены скрывать большую часть своей манипуляторской механики от ваших глаз. Вот почему эмоциональные манипуляторы так любят вовлекать в свою игру других людей: например, пересказывать вам резкие высказывания других, которые они в действительности не говорили, или, наоборот, распускать за вашей спиной слухи о вас.

5. ВАС ПРИНУЖДАЮТ ВОСПРОИЗВОДИТЬ ЧУЖИЕ ЭМОЦИИ

Эмоциональные манипуляторы обычно зациклены на себе: если им плохо – то все вокруг должны рыдать, у них успех – окружающие должны прыгать от счастья вместе с ними. Заставлять других воспроизводить их собственные эмоции – часть их комфорта: они привыкли воспринимать других людей как среду для самоутверждения. Разумеется, есть действительно серьезные ситуации, когда соответствовать эмоциональному состоянию другого от нас требует элементарная вежливость, – однако такое бывает редко. Если же приходится постоянно соответствовать чужому настроению, это тревожный симптом.

6. У ВАС «ОТРИЦАТЕЛЬНЫЙ ЭМОЦИОНАЛЬНЫЙ БАЛАНС» В ОБЩЕНИИ

В международной торговле отрицательным балансом называется ситуация, когда государство больше покупает у других стран, чем продает. При неравноправном общении с человеком сальдо эмоционального баланса всегда будет не в вашу пользу: любая совместная деятельность будет вести к его выигрышу и вашему проигрышу – совсем как в сказке про вершки и корешки. Это верный признак, что общение с человеком не приносит вам главного – ощущения, что выигрывают оба. А значит, это общение исчерпало себя и его надо прекратить.

Категория: Эмоции и чувства | Добавил: DrSana (09 Декабря 2015)
Просмотров: 1580 | Теги: энергетические вампиры, манипуляции, эмоциональная нестабильность | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]